Odzyskiwanie danych w obrotne triki.

złamany pendrive odzyskiwanie danych Android Odzyskiwanie danych

Jeśli straciłeś dane z urządzenia z systemem Android, istnieje kilka metod odzyskiwania danych z urządzenia. Jedną z nich jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych z systemu Android. Istnieje wiele darmowych i płatnych opcji do wyboru. Opcje te mogą nie wymagać rootowania telefonu, wymagają komputera lub odzyskiwania plików o określonym rozmiarze.

Darmowe opcje

Jeśli Twój telefon z systemem Android jest uszkodzony lub zgubiony, masz kilka opcji. Po pierwsze, możesz użyć DroidKit, który jest darmowym narzędziem, które pozwala na podgląd i odzyskanie istotnych danych z uszkodzonego telefonu. Po pobraniu DroidKit na komputer, podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB i wybierz pliki, które chcesz odzyskać. To oprogramowanie pozwala na przywrócenie szerokiej gamy plików, w tym zdjęć, wiadomości, kontaktów, historii połączeń i innych.

Inną darmową opcją jest Aiseesoft, który odzyskuje utracone dane z urządzeń z systemem Android. Można go pobrać z komputera i oferuje instrukcje krok po kroku w całym procesie odzyskiwania. Oprogramowanie obsługuje wiele telefonów z systemem Android, w tym urządzenia Samsung, HTC i Sony. Ten darmowy program odzyskuje tylko kontakty i historię połączeń z utraconych telefonów z systemem Android, ale jest kompatybilny z wieloma innymi modelami telefonów. Należy jednak pamiętać, że wymaga on rootowania, aby przeskanować urządzenie. Dodatkowo nie działa z niektórymi najnowszymi urządzeniami z systemem Android, w tym Samsung Galaxy S6.

Na szczęście opcja freeware może przywrócić usunięte pliki i media z urządzenia z systemem Android. Obsługuje szeroki zakres typów plików i pomija bezużyteczne pliki. Kolejną zaletą tego oprogramowania jest to, że jest prosty w użyciu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla nowych użytkowników. Oprogramowanie obsługuje również odzyskiwanie plików z zewnętrznej karty pamięci.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych Android jest bardzo łatwe w użyciu. Po pobraniu i zainstalowaniu go otrzymasz UI, który pozwala wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Następnie oprogramowanie przeskanuje Twoje urządzenie w poszukiwaniu usuniętych plików i wyświetli je. Po wybraniu plików, które chcesz odzyskać, możesz wyświetlić ich podgląd za pomocą lewej kolumny oprogramowania.

Aby znaleźć odpowiednie oprogramowanie do odzyskiwania danych android dla swojego urządzenia, ważne jest, aby najpierw określić, ile chcesz zapłacić. Najlepsze oprogramowanie będzie w stanie odzyskać wszystkie rodzaje danych, a także powinny być kompatybilne z urządzeniem Android. Ważne jest również, że oprogramowanie ma przejrzystą strukturę cenową, tak, że wiesz dokładnie, ile to będzie kosztować. Ekosystem Android jest ogromny, więc chcesz mieć pewność, aby wybrać program, który jest kompatybilny z urządzeniem.

Wymaga komputera

Istnieje wiele metod przywracania usuniętych lub utraconych plików w telefonie z systemem Android, w tym przy użyciu pamięci wewnętrznej telefonu. Możesz również użyć oprogramowania do odzyskiwania danych. Musisz jednak zainstalować odpowiednią aplikację, aby wykonać odzyskiwanie. Upewnij się, że oprogramowanie do odzyskiwania plików obsługuje lokalizacje plików na urządzeniu.

Przede wszystkim musisz podłączyć telefon z systemem Android do komputera. Większość nowoczesnych smartfonów korzysta ze specjalnego protokołu, który umożliwia połączenie z komputerem. Jeśli używasz zewnętrznego dysku twardego, upewnij się, że komputer ma wystarczającą liczbę portów USB i odpowiednie urządzenia peryferyjne do odczytu danych. Prędkość, z jaką można przesyłać dane, będzie miała wpływ na metodę odzyskiwania danych.

Utrata danych w telefonie z systemem Android to częsty problem. Może to być spowodowane różnymi przyczynami, w tym przypadkowym usunięciem lub aktualizacją, problemami z kartą pamięci lub błędami rootowania. Na szczęście istnieje oprogramowanie, które pomoże Ci odzyskać utracone dane za pomocą kilku prostych kliknięć.

Wymaga rootowania telefonu

Android odzyskiwanie danych jest możliwe, ale wymaga rootowania telefonu pierwszy. Pozwala to uzyskać pełny dostęp do administratora i obejść ograniczenia producenta i przewoźnika. Rooting daje również moc, aby zmienić ustawienia systemu i usunąć niechciane aplikacje. Wiele osób decyduje się na rootowanie telefonu, aby uzyskać większą kontrolę i dostosować swoje urządzenia. Jednak proces ten nie jest pozbawiony ryzyka. Jeśli zostanie przeprowadzony niepoprawnie, może spowodować uszkodzenie telefonu.

Przede wszystkim będziesz potrzebował komputera i oprogramowania ADB (Android Debug Bridge), aby zakorzenić swój telefon. Chociaż proces ten nie jest trudny, jest ryzykowny i wymaga eksperckich umiejętności technicznych. Ponadto, rootowanie telefonu spowoduje unieważnienie gwarancji producenta. Pozostawi go również otwartym na infekcje wirusowe i ataki online. Może nawet zniszczyć telefon, więc będziesz musiał dokładnie przestrzegać instrukcji.

Zanim spróbujesz zakorzenić swój telefon, ważne jest, aby wykonać kopię zapasową plików. Należy wykonać kopię zapasową wszystkiego w usłudze przechowywania w chmurze, aby można było łatwo przywrócić ją, jeśli coś pójdzie nie tak. Kopie zapasowe są ważne, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo ważnych plików w przypadku awarii.

Istnieją pewne aplikacje, które mogą działać bez rootowania telefonu. Jeśli masz szczęście, będziesz mógł uzyskać do nich dostęp i zapisać swoje dane. Jednak niektóre z nich wymagają, abyś zakorzenił swój telefon, zanim będziesz mógł z nich skorzystać. Na przykład Samsung Data Recovery nie będzie działać, jeśli nie zakorzenisz swojego telefonu.

Użytkownicy Androida mogą również odzyskać usunięte dane na karcie SD bez rootowania. Istnieje wiele aplikacji na Androida, które oferują tę funkcję. Jeśli jednak telefon został upuszczony, możesz nie być w stanie uzyskać dostępu do niego za pomocą oprogramowania. W takich przypadkach możesz użyć aplikacji o nazwie File Recovery, aby wyodrębnić swoje pliki.

Oprócz rootowania istnieją inne narzędzia do odzyskiwania danych Androida, które mogą działać na Twoim urządzeniu. Te aplikacje mogą odzyskać pliki z pamięci wewnętrznej lub karty SD. Jest to szczególnie przydatne, jeśli straciłeś ważne dane i musisz je przywrócić. Możesz także użyć oprogramowania EaseUS, aby przywrócić utracone dane Androida bez rootowania. Będzie również przywracać pliki z karty SD.

Odzyskuje pliki do określonego limitu rozmiaru

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych na Androida może odzyskać utracone lub usunięte pliki i przywrócić je w określonym limicie rozmiaru. To ograniczenie jest oparte na tym, jak duży jest plik. Mniejsze pliki mają większą szansę na odzyskanie. Jeśli plik jest zbyt duży, może być nieczytelny.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych EaseUS jest szybkie i oferuje dobry wskaźnik odzyskiwania danych. Może nawet odzyskać dane ze sformatowanej karty pamięci lub dysku. To oprogramowanie jest dostępne w wersji Mac i Windows. Jednym minusem jest to, że pozwala tylko na odzyskanie plików do dwóch GB. Jednak ten limit można łatwo pokonać za pomocą osobnej aplikacji dla większych plików.

W przypadku mniejszych rozmiarów plików, R-Studio jest doskonałą darmową opcją. Jest wyposażony w tryb demonstracyjny, który umożliwia podgląd odzyskanych danych. Możesz użyć wersji próbnej, aby ocenić oprogramowanie i sprawdzić, czy spełnia Twoje wymagania. Jest bezpłatny do użytku prywatnego i niekomercyjnego. Istnieją również zaawansowane funkcje, takie jak tworzenie obrazu dysku i technologia monitorowania S.M.A.R.T.. Należy jednak pamiętać, że ten program nie może odzyskać plików o większych rozmiarach.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Tagged:

You Might Also Like