Poziomy wsparcia informatycznego

Zalety przy umowy na informatyczną obsługę firm księgowych.
Osbługa informatyczna firm czy jest bezpieczna zabezpieczenie informatyczne?

Usługi wsparcia informatycznego obejmują zarówno podstawowe porady, jak i pełną modernizację systemów. Niektóre oferują usługi oparte na opłatach ryczałtowych, dzięki czemu zespoły mogą kontaktować się z nimi w celu uzyskania wsparcia bez obaw o nieoczekiwane koszty. Pomaga to zapobiegać zbyt poważnym problemom. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie usługi wsparcia IT są takie same.

Poziom 1

Wsparcie IT poziomu 1 to pierwszy krok, gdy klient napotyka problem techniczny. Wymaga wysokiego poziomu wiedzy na temat produktu i zwykle wymaga interwencji człowieka. Ponieważ klient jest podstawowym kontaktem dla firmy, technicy poziomu pierwszego muszą być dobrze przygotowani do rozwiązywania problemów i wiedzieć, kiedy należy eskalować problem do wyższego poziomu.

W ramach wsparcia na poziomie 2 klient otrzymuje rozwiązania swoich problemów od inżynierów i innych zaawansowanych technicznie specjalistów. Pracownicy ci nie muszą być programistami ani projektantami, ale muszą posiadać odpowiednią wiedzę na temat produktów i usług firmy. Osoby posiadające specjalistyczną wiedzę na temat produktu lub usługi mogą otrzymać wsparcie na Poziomie 3 lub wyższym.

Poziom 2

Usługi wsparcia informatycznego na poziomie 2 obejmują szereg problemów dotyczących sprzętu i oprogramowania komputerowego. Oprócz rozwiązywania problemów związanych ze sprzętem, usługi te pomagają klientom w rozwiązywaniu problemów z oprogramowaniem. Na przykład klient może mieć problem z aplikacją banku i nie może złożyć wniosku o kredyt. Klient kontaktuje się z działem wsparcia technicznego klienta i prosi o pomoc. Przedstawiciel wsparcia technicznego przeprowadza klienta przez cały proces. Choć problem mógł wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości był dość prosty i nie wymagał eskalacji. W rezultacie klient otrzymał szybką i skuteczną obsługę klienta.

Drugi poziom wsparcia koncentruje się na poważnych problemach i wyzwaniach i jest zazwyczaj obsługiwany przez pracowników z dużym doświadczeniem w firmie lub gruntownym przeszkoleniem. Technicy ci będą przeglądać i rozwiązywać problemy z biletami wysłanymi przez zespół wsparcia pierwszego poziomu. Czasami nawet rozmawiają z klientem, aby ustalić dokładną naturę problemu.

Poziom 3

Wsparcie IT na poziomie 3 polega na wykorzystaniu ekspertów tematycznych, którzy posiadają największą wiedzę techniczną, do rozwiązywania różnorodnych problemów. Specjaliści ci mają zazwyczaj dostęp do najwyższych poziomów informacji firmowych i są w stanie zaoferować rozwiązania różnych problemów technicznych. Grupa wsparcia na poziomie 3 próbuje ustalić przyczynę problemu i może przekazać informacje do wsparcia na poziomie 1 i 2 w celu dalszego zbadania.

Wsparcie poziomu 3 składa się często z inżynierów i architektów z dużym doświadczeniem w firmie. Oprócz szkoleń w miejscu pracy, pracownicy ci mają również dostęp do najbardziej kompleksowych informacji o firmie. Ci specjaliści mogą mieć również pewne doświadczenie w programowaniu.

Poziom 4

Poziom wsparcia technicznego oferowanego przez organizację jest uzależniony od jej potrzeb. Wyróżnia się trzy podstawowe poziomy: Poziom 1, Poziom 2 i Poziom 4. Każdy poziom wymaga innego poziomu wiedzy i umiejętności. Technicy poziomu 1 są pierwszymi osobami kontaktowymi dla klientów i powinni być przygotowani do rozwiązywania problemów klientów, a także rozpoznawać, kiedy należy przekazać je do wyższego poziomu.

Wsparcie na poziomie drugim jest zazwyczaj świadczone przez doświadczonych techników. Ci specjaliści są upoważnieni do przeprowadzania badań i dostarczania rozwiązań, a w razie potrzeby eskalują problemy do poziomu 3. Technicy ci mogą być również odpowiedzialni za inne zadania.

Poziom 5

Usługi wsparcia IT w Level5 mają na celu usprawnienie Twoich systemów informatycznych. Firma oferuje bezpłatne konsultacje i może pomóc Ci wprowadzić zmiany w systemach, aby zmaksymalizować produktywność. Dział IT oferuje również szkolenia z zakresu sprzętu i oprogramowania. Te usługi wsparcia są idealne dla osób rozpoczynających pracę w IT. Dowiesz się o obecnym środowisku IT i jak wspierać klientów za pomocą różnych technologii.

Na wyższych poziomach wsparcia IT technicy specjalizują się w konkretnych technologiach. Mogą pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów i są doskonale wyszkoleni w zakresie konkretnego produktu. Ci eksperci mogą nie być projektantami lub inżynierami produktu, ale mają duże doświadczenie i wiedzę na temat tego konkretnego produktu.

Poziom 6

Kiedy zadzwonisz do firmy oferującej wsparcie IT na poziomie 6, otrzymasz wyższy poziom wsparcia niż na poziomie 3 lub 4. Technicy ci zapewniają wsparcie zaplecza i szczegółowe rozwiązywanie problemów. Posiadają również większą wiedzę na temat sprzętu i oprogramowania firmowego. Pomogą Ci dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy i zapewnią wskazówki dla wyższych poziomów Twojej organizacji.

Poziom szósty wsparcia IT to zaawansowana kwalifikacja, która opiera się na umiejętnościach i wiedzy zdobytej na poziomie 5. Uczniowie dowiedzą się, jak zarządzać sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, a także nauczą się utrzymywać i zarządzać siecią cyfrową. Ci, którzy ukończą program, mogą spodziewać się pracy w roli IT na wysokim poziomie i kontynuować naukę na uniwersytecie.

Poziom 7

Wsparcie IT występuje w wielu formach, a najwyższy poziom to Level 7. Agent wsparcia IT poziomu 7 może obsługiwać wszystko, od najprostszych problemów komputerowych do najbardziej złożonych. Usługa może być świadczona przez dostawców lub przez zespół zarządzający firmy. Zawsze warto zapytać, czy Twój dostawca oferuje ten poziom wsparcia.

Ten poziom wsparcia jest bardziej specjalistyczny i zazwyczaj obejmuje więcej umiejętności technicznych. Zwykle pracują w nim pracownicy z dużym doświadczeniem i przeszkoleniem. Technicy ci przeglądają bilety wysłane przez pierwszy poziom, rozmawiają z klientami i pracują przy użyciu różnych metod rozwiązywania problemów.

Poziom 8

Wsparcie IT poziomu 8 obejmuje najnowszą obsługę informatyczną firm i technologii, w tym specjalistów linii zerowej, którzy szybko i sprawnie reagują na żądania wsparcia klienta. Są oni również nastawieni na klienta, zapewniając jeden punkt kontaktu dla wszystkich zgłoszeń. Ponadto są biegli w rozwiązywaniu prostych do umiarkowanych problemów i postępują zgodnie ze skryptami. Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu obsługi klienta, specjaliści linii zerowej pomagają klientom uniknąć kłopotliwych kontaktów z wieloma specjalistami pomocy technicznej pod rząd.

Wsparcie techniczne może być dostarczane przez telefon, e-mail, czat na żywo, chatboty i inne formy wsparcia. Wiele narzędzi help desk innych firm jest dostępnych dla wsparcia IT, w tym Zendesk i Salesforce. Narzędzia te umożliwiają użytkownikom pobieranie informacji dotyczących wsparcia ze stron internetowych i dokumentacji produktów. Mogą również uzyskać dostęp do katalogów usług i funkcji wyszukiwania.

Poziom 9
Ogólnie rzecz biorąc, firmy mają do dyspozycji trzy poziomy wsparcia: Poziom 1, Poziom 3 i Poziom 9. Poziomy te różnią się pod względem poziomu interwencji człowieka i odpowiedzialności. Ponadto różnią się one pod względem rodzaju rozwiązań, które mogą zapewnić. Podczas gdy wsparcie na poziomie 1 i 2 zależy przede wszystkim od interwencji człowieka, wsparcie na poziomie 3 opiera się w dużej mierze na źródłach internetowych i wbudowanych przestrzeniach pomocy aplikacji.

Wsparcie poziomu 1 jest zazwyczaj odpowiedzialne za rozwiązywanie najczęstszych problemów napotykanych przez użytkowników, takich jak problemy z nawigacją po menu, sprzętem i oprogramowaniem, a także kwestie związane z konfiguracją. Ponadto personel ten stosuje zestaw standardowych procedur (SOP) do diagnozowania i rozwiązywania problemów. Jeśli nie są w stanie zapewnić natychmiastowych rozwiązań, przekazują problem do odpowiedniego poziomu wsparcia informatycznego.

Poziom 10
Level 10 IT support to firma, która oferuje szereg usług z zakresu technologii informacyjnych. Usługi te obejmują rozwój oprogramowania, zakup sprzętu, zarządzanie aktywami i konserwację. Dodatkowo, zapewniają one wsparcie help desk. Obsługują one firmy w całych Stanach Zjednoczonych. Oto kilka przykładów usług świadczonych przez Level 10. Firma ma siedzibę w New Jersey i działa na rynku od ponad 20 lat. Możesz skontaktować się z nimi online lub telefonicznie, aby uzyskać więcej informacji.

Technik IT poziomu drugiego ma doświadczenie z konkretnym sprzętem i systemem operacyjnym. Ponadto, zazwyczaj są w stanie zapewnić zdalne wsparcie dla technika L1. Ponadto, technik poziomu drugiego jest odpowiedzialny za pomoc technikom L1 poprzez potwierdzanie logiki problemu i szukanie znanych rozwiązań. Technicy ci powinni znać role i obowiązki technika L1, aby mogli skutecznie pomagać firmie.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You Might Also Like