Ogrodzenia plastikowe powody by montować.

ogrodzenia plastikowe Trzy powszechnie stosowane materiały na ogrodzenia i bramy z tworzyw sztucznych

Istnieją trzy powszechnie stosowane materiały do produkcji ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych: polietylen o wysokiej gęstości (HDPE), PCW i winyl. Dowiedz się więcej o tych materiałach i jak określić ich przydatność do danego projektu. Materiały te są lekkie, trwałe i łatwe w montażu. Możesz bezpłatnie pobrać rysunki CAD lub pliki BIM programu Revit dotyczące ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych. Dołączone są do nich również specyfikacje i inne informacje o produktach. Można także przeglądać ogrodzenia i bramy z tworzyw sztucznych według kolorów i stylów, aby znaleźć najlepiej pasujące elementy.

Polietylen o wysokiej gęstości

Ogrodzenie z polietylenu o wysokiej gęstości jest ekonomiczną i trwałą alternatywą dla metalowego drutu kurczaka. Wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości, jest dostępne w różnych rozmiarach oczek i wysokościach, od dwóch do sześciu stóp. Materiał ten jest trwały i oferuje wysoki współczynnik wytrzymałości do wagi. Jest również lekki i łatwy w montażu. Jego trwałość sprawia, że jest to idealny wybór do budowy ogrodzeń ochronnych średniej klasy. Można go również stosować podczas imprez sportowych.

Kolejną zaletą tworzywa polietylenowego jest jego niezwykła uniwersalność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Oprócz elastyczności i trwałości, ogrodzenia polietylenowe charakteryzują się doskonałą odpornością na promieniowanie UV. Są również odporne na wilgoć, powietrze i sól zawartą w glebie. Tworzywo polietylenowe o wysokiej gęstości nadaje się do recyklingu i nie ulega degradacji ani wypaczeniu z upływem czasu. Są również odporne na ataki owadów, dlatego stanowią doskonały wybór dla rolnictwa.

Co więcej, ogrodzenia z polietylenu o wysokiej gęstości są wykonane z najbezpieczniejszych dostępnych materiałów. Są one wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości, materiału termoplastycznego pozyskiwanego z ropy naftowej. Materiał ten jest powszechnie stosowany w butelkach plastikowych, rurociągach odpornych na korozję, geomembranach i tarcicy z tworzywa sztucznego. Jego niewielki wpływ na środowisko sprawia, że jest to bezpieczny wybór na ogrodzenie. Opatentowana mieszanka polietylenu stosowana w ogrodzeniach EquiSafe ma wszystkie zalety tradycyjnej stali, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska.

Główną zaletą ogrodzeń z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) jest ich elastyczność. Podczas gdy ogrodzenia z PCW są zazwyczaj sztywniejsze, naturalna elastyczność HDPE sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do budowy ogrodzeń. Ponieważ ogrodzenia są okresowo wystawiane na działanie trudnych warunków atmosferycznych, bardzo ważne jest, aby pozostały elastyczne. Bez tej elastyczności silny wiatr lub deszcz mogą spowodować znaczne pęknięcia. Dlatego właśnie HDPE jest jednym z najlepszych materiałów na ogrodzenia.

PCV

Chociaż termin „PCW” kojarzy się z winylowa instalacją wodno-kanalizacyjną, może być stosowany do wielu innych produktów. Ogrodzenia z PCV nie zawierają winylu, ale niektóre są wykonane z tego materiału. W rzeczywistości ogrodzenia z PCW są doskonałym wyborem na ogrodzenia zapewniające prywatność, ponieważ nie wchłaniają wody ani nie ulegają uszkodzeniom spowodowanym warunkami atmosferycznymi. W przeciwieństwie do ogrodzeń z winylu, ogrodzenia z PCW można łatwo wymienić i są one odporne na zmienne temperatury. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów, w których dzieci lub zwierzęta domowe mogą przewrócić ogrodzenie, ponieważ łatwo je wymienić.

Kolejną zaletą ogrodzeń z PCV jest to, że praktycznie nie wymagają one konserwacji. Będą służyć przez wiele lat i wymagają bardzo niewiele uwagi. W przeciwieństwie do drewna, które wymaga stałej konserwacji, ponieważ może gnić w trudnych warunkach atmosferycznych lub wypaczać deski. Ogrodzenie z PCV jest bardzo łatwe w utrzymaniu, wymaga jedynie sporadycznego spłukiwania wodą, aby zachować doskonały wygląd. Inwestycja w ogrodzenie z PCV może być świetną inwestycją, która nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale także podniesie wartość nieruchomości.

Jeśli martwisz się o trwałość ogrodzeń PCV, możesz spać spokojnie wiedząc, że kupowane materiały posiadają certyfikat VMA. Produkty ogrodzeniowe PCV Illusions posiadają certyfikat VMA i charakteryzują się wiodącą w branży trwałością koloru. Illusions to sieć certyfikowanych profesjonalnych dealerów ogrodzeń, którzy mogą pomóc Ci wybrać odpowiednie ogrodzenie dla Twojego domu. Illusions to marka ogrodzeń PCV z wysokim poziomem obsługi klienta i ogromnym wyborem stylów.

HDPE

Polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) to doskonały wybór na ogrodzenia. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z HDPE nie pękają ani nie gniją nawet w niskich temperaturach. Dzięki pakietowi ochronnemu UV kolory nie blakną pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych. Ponadto ogrodzenia z HDPE mogą być instalowane wokół dzieci i zwierząt bez konieczności malowania. Niezależnie od tego, czy ogrodzenie ma być zamontowane w szkole czy w domu, ogrodzenia z tworzywa HDPE będą służyć przez lata.

HDPE jest znacznie grubszy niż ogrodzenia z PCV, dlatego idealnie nadaje się do ochrony zwierząt egzotycznych. W przeciwieństwie do innych rodzajów materiałów ogrodzeniowych nie odpryskuje przy kopaniu. W przeciwieństwie do drewna, płyty z tworzywa HDPE można łatwo poddać recyklingowi, dzięki czemu w razie potrzeby można odbudować ogrodzenia, ściany zagród i tarasy rozrzutników obornika. Ponadto tworzywo HDPE jest przyjazne dla środowiska, dlatego można je poddawać recyklingowi i przycinać na wymiar.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu to bardziej ekologiczny wybór niż drewno. Nie wymaga żadnej konserwacji i kosztuje do 80% mniej niż drewno. Jest też znacznie tańsze w zakupie niż impregnowane drewno. Niektóre władze lokalne obniżają koszty ogrodzeń nawet o 80%, instalując ogrodzenia z plastiku pochodzącego z recyklingu zamiast tradycyjnego drewna. Ogrodzenia plastikowe Kedel Recycled Plastic Fencing są produkowane w Wielkiej Brytanii z przetworzonej mieszanej tarcicy plastikowej. Ta pochodząca z recyklingu tarcica plastikowa składa się z odpadów plastikowych, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko śmieci. Władze lokalne płacą za to 200 PS za tonę odpadów plastikowych.

Winyl

Jedną z zalet stosowania ogrodzeń z winylu jest to, że są one łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, winyl nie gnije, nie wypacza się i nie pęka z upływem czasu. Nie będzie również odpryskiwał, łuszczył się ani ulegał przebarwieniom. Można nawet zachować jego nowy wygląd przez wiele lat. Winyl jest także trwałym wyborem dla dzieci i zwierząt domowych, ponieważ nie będzie miał drzazg. Jest także bardzo łatwy w czyszczeniu.

Koszt instalacji ogrodzenia winylowego może być bardzo różny, w zależności od wielkości i wysokości ogrodzenia. Koszt może być również zwiększony przez dodanie nakładek na słupki ogrodzeniowe lub bramy. Grubość ogrodzenia również ma znaczenie, ponieważ tanie ogrodzenia są nietrwałe i łatwo ulegają uszkodzeniom. Jednak grubsze ogrodzenia będą trwalsze i będą wymagały mniej konserwacji. Oprócz wytrzymałości, ogrodzenia winylowe są odporne na zwierzęta, co czyni je dobrym wyborem dla osób posiadających psy i koty.

Kolejną zaletą instalacji ogrodzenia z winylu jest to, że nigdy nie blaknie, nie pęka, nie kruszy się, nie kredowieje ani nie topnieje. Ponieważ winyl jest wodoodporny, można go łatwo czyścić samodzielnie. Można również zakupić w lokalnym sklepie pikiety ogrodzeniowe i zamontować je samodzielnie. W ten sposób można dostosować ogrodzenie do konkretnego stylu i koloru. Ogrodzenia winylowe można też wykorzystać jako tło dla roślin ozdobnych. Instalacja tych ogrodzeń nie jest wcale trudna.

Płoty przeciwśnieżne

Aby zwiększyć ich skuteczność, plastikowe płotki przeciwśnieżne instaluje się na obszarze, na którym średnia prędkość wiatru w zimie wynosi co najmniej 80 mil na godzinę. Kierunek wiatru odgrywa ważną rolę przy określaniu lokalizacji płotków. Na przykład powinny być one oddalone od podjazdu o co najmniej 120 stóp, ponieważ zwisające gałęzie drzew mogą o nie uderzać. W zależności od wielkości i lokalizacji plastikowe płotki przeciwśnieżne mogą wymagać regulacji co kilka lat, aby zapobiec ich zniszczeniu.

Gdy na zewnątrz pada śnieg, ogrodzenie działa jak wiatrochron. Oznacza to, że gdy śnieg uderza w płot, jest spychany do ziemianek, gdzie może się gromadzić i tworzyć oczko wodne. Skorzystają na tym mieszkańcy zimniejszych stref klimatycznych. Ale jak działają plastikowe płotki przeciwśnieżne? Płotki te przydają się również wiosną, gdy śnieg topnieje i tworzy oczka wodne. Oto kilka korzyści wynikających z zastosowania takich płotków:

Porowatość jest istotnym elementem płotu przeciwśnieżnego. Pomaga ona zapobiegać gromadzeniu się śniegu i przewracaniu płotu. W dolnej części płotu powinien znajdować się otwór stanowiący co najmniej 10% jego wysokości. Ta szczelina kieruje wiatr pod płot i rozgarnia śnieg przed nim. Zakłócanie wiatru może być większe lub mniejsze w zależności od tego, jak wysoko płot znajduje się nad śniegiem. Jednak im wyższy płot, tym więcej śniegu można z niego zrzucić.

Ogrodzenia ochronne

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, klasycznym uroku, czy czymś pomiędzy, możesz znaleźć ogrodzenia chroniące prywatność z niemal każdego materiału. Ogrodzenia drewniane są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o tradycyjną estetykę. Jeśli jednak wolisz bardziej nowoczesny wygląd, doskonałym wyborem będą ogrodzenia z winylu lub tworzywa sztucznego. Te trwałe materiały są trwalsze i nie ulegają degradacji tak jak inne materiały drewniane. Wybierając spośród kilkunastu popularnych kolorów, można znaleźć styl, który idealnie pasuje do projektu domu.

Koszty budowy ogrodzeń winylowych wynoszą średnio od 2 848 do 5 696 USD za stopę liniową. Ceny mogą się różnić w zależności od długości ogrodzenia, rodzaju użytego materiału i dodatkowych elementów. Koszt winylowych ogrodzeń prywatnych wynosi zazwyczaj od 28 do 38 USD za stopę bieżącą. Natomiast ogrodzenia drewniane mogą kosztować od 185 do 285 USD za stopę bieżącą. Oprócz ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami, ogrodzenia winylowe ograniczają również hałas.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich niezwykła wytrzymałość. Na przykład ogrodzenia z PCW firmy Bufftech są pięć razy mocniejsze niż drewniane i cztery razy bardziej elastyczne. Jest odporne na zaczepki dzieci i uderzenia kosiarki do trawy, a wzmocnione stalą dolne sztachety eliminują ryzyko zwisania i wyginania się. Te właściwości sprawiają, że ogrodzenia winylowe to świetny wybór dla właścicieli domów. Jednak początkowe koszty instalacji są wysokie.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You Might Also Like