Inteligentne urządzenia elektryczne do domu – które okażą się najlepsze?

Inteligentne urządzenia elektryczne do domu – które okażą się najlepsze?

W kontekście domów inteligentnych, wyróżniamy dwa typy osób. Jedni są całkowitymi ich przeciwnikami, a drudzy z niecierpliwością czekają na coraz mądrzejsze systemy sterowania domem. Spróbujmy jednak wyśrodkować te dwie skrajne opinie i wziąć pod uwagę tylko najprostsze urządzenia pomagające w codziennym funkcjonowaniu.

Inteligentne domowe urządzenia nie muszą być wcale zaawansowanymi systemami, które nie otworzą nam drzwi do domu, jeśli nie podamy im naszego odcisku palca lub w przypadku braku internetu nie ogrzeją nam pomieszczeń w chłodne zimowe wieczory.

Czasem dla uproszczenia sobie życia potrzebne okaże się tylko kilka sprzętów, które w każdej chwili będziemy mogli odłączyć bez dostępu do sieci.

Kontrola oraz bezpieczeństwo

W obecnych czasach łatwo jest zostać okradzionym i często trudno jest o zlokalizowanie złodzieja. Wiele popularnych firm elektronicznych zadbało o stworzenie małego systemu, który świetnie spisze się w przypadku włamania poprzez poinformowanie nas o niechcianych gościach.

W całym zestawie zawiera się kilka poszczególnych komponentów o małych wielkościach, których na pierwszy rzut oka nikt by nie zauważył. Głównym punktem jest centrala. To właśnie do niej trafiają wszystkie informacje odnośnie niepokojących wydarzeń i to ona informuje właściciela domu poprzez aplikację. Urządzeniami kontrolującymi są kamerka, czujniki służące do mocowania ich na oknach i drzwiach, a także zwykłe detektory ruchu w pomieszczeniach. Nie ma co ukrywać, że taki system jest bardzo przydatny i sprawdzi się również w celu kontroli niektórych, niegrzecznych zwierząt domowych.

Gniazdka na WiFi – koniec z zapominaniem

Często wychodząc z domu zastanawiamy się, czy na pewno odłączyliśmy jakieś urządzenie z gniazdka. Okazuje się, że aktualne możliwości pozwalają na sprawdzenie tego w łatwy i przyjemny sposób. Urządzenia, takie jak inteligentne gniazdka to kostki, które umieszcza się w normalnym kontakcie, a następnie łączy się z nimi za pomocą internetu. W każdej chwili możemy z poziomu naszego telefonu wyłączyć oraz załączyć każde urządzenie podłączone do tego gniazdka.

Ponadto, ciekawą opcją w tego typu inteligentnych gniazdkach jest możliwość ustawienia sobie harmonogramu załączania się urządzeń o określonych porach. Dzięki temu możemy mieć chociażby kontrolę nad korzystaniem z urządzeń elektronicznych naszych dzieci.

Inteligentne roboty domowe – co za nas zrobią?

Na pewno niejednokrotnie spotkaliśmy się z urządzeniami, które są w stanie same poodkurzać nasz dom czy wykosić ogród. To również jest typ inteligentnego urządzenia, które odpowiednio ustawione samo wie, o której rozpocząć pracę oraz jak dokładnie wykosić i odkurzyć każdy obszar.

Takie urządzenie posiada swoją stację akumulatorową, do której wraca po każdym koszeniu lub gdy bateria się wyczerpuje. W tym wypadku również świetne okaże się inteligentne gniazdko, gdyż podczas naszej nieobecności w domu, dostajemy powiadomienie o niskim poziomie baterii sprzętu i włączamy ładowanie. Wszystko jest w pełni bezpieczne i nawet w przypadku zepsucia się urządzenia, jest ono odpowiednio zabezpieczone i nie stwarza ryzyka dla domu.

You Might Also Like