Ogrodzenia akustyczne to przegrodzenia foniczne

Ogrodzenia akustyczne zmniejszające zanieczyszczenie hałasem

photo
Ekrany akustyczne cennik

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na stworzenie bariery dźwiękoszczelnej skutecznie redukującej uciążliwość hałasu w pomieszczeniach zamkniętych. Podstawową koncepcją ogrodzenia akustycznego jest podział otwartej przestrzeni w celu utworzenia dźwiękoszczelnego pomieszczenia, w którym fale dźwiękowe będą odbijane lub pochłaniane. Panele dźwiękochłonne lub ogrodzenia dźwiękochłonne składają się z arkuszy gęstego materiału, który działa jak izolator. Panele te są wykonane z metalu, polistyrenu i innych podobnych materiałów.

Parawan dźwiękowy wartość

Ogrodzenie akustyczne jest najlepszym rozwiązaniem w celu zmniejszenia uciążliwości hałasu w obszarach komercyjnych i mieszkalnych, gdzie wysokie poziomy decybeli są stałym zjawiskiem. Ta opcja ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi barierami, takimi jak ściany dźwiękochłonne, które nie są tak skuteczne w eliminowaniu hałasu z zewnątrz. Ogrodzenia akustyczne skutecznie zmniejszą hałas nawet o 28 decybeli bez utraty estetycznego wyglądu ogrodzenia z litego drewna i mogą skutecznie chronić przed nadmiernym zanieczyszczeniem dźwiękiem przez osoby chcące naruszyć Państwa prywatność.

Parawany foniczne ogrodowe

Ogrodzenia akustyczne mogą być również instalowane na płaskiej powierzchni w celu stworzenia zamkniętego pokładu lub przestrzeni. Dla tego typu instalacji, cały obwód przestrzeni musi być wykonane dźwiękoszczelne z solidnym dźwiękochłonne panelu lub membrany. Panele akustyczne lub slimwalls są dostępne w różnych wzorach i są zazwyczaj wykonane z wytrzymałego aluminium lub stali. Oprócz tego, że są one odporne na dźwięk, mogą również zapobiegać wzrostowi mchu i ponownemu pojawieniu się rosnącej trawy w wilgotnych warunkach. Chronią one również ludzi i zwierzęta domowe przed narażeniem na nadmierny hałas.

Ekran dzwiekochlonny

Wybierając odpowiednie ogrodzenie akustyczne dla swoich potrzeb, masz do dyspozycji kilka opcji. Najpopularniejsze rodzaje systemów barier akustycznych to: kieszonkowe ogrodzenia akustyczne, wąskie panele ścienne, panele dwustronne i membrany trójstronne. Przed dokonaniem wyboru należy określić, ile dźwięku dociera do domu. Jeśli masz dużą rodzinę, będziesz potrzebował systemu z dodatkowymi funkcjami, aby skutecznie zablokować hałas z zewnątrz. Jeśli potrzebujesz tylko minimalnej kontroli hałasu, wystarczy jednostronny panel lub cienki, elastyczny winyl.

Ogrodzenia akustyczne można zainstalować w domu lub na zewnątrz. Istnieją dwa rodzaje tych urządzeń: jeden, który jest zainstalowany w obrębie domu i drugi, który jest zainstalowany na zewnątrz. Instalacja w obrębie domu wymaga wykopania rowów wokół linii nieruchomości. Po tym, panele są następnie zainstalowane na całym obwodzie. Dla tego typu systemu, panele muszą być dźwiękochłonne. Dwustronne panele są zainstalowane po obu stronach domu i składają się z arkuszy sklejki lub laminatu, które działają, aby skutecznie pochłaniać dźwięk z obu kierunków.

Akustyczne systemy ogrodzeniowe są dostępne w wielu stylach i wzorach. Istnieją bariery dźwiękowe, które są proste i wystarczy zainstalować je nad istniejącym ogrodzeniem. Inne opcje obejmują bariery dźwiękowe, które instalują się po obu stronach domu i te, które mieszają się z krajobrazem. Jeśli Twoim celem jest prywatność, możesz zdecydować się na bardziej prywatny system, który wtapia się w krajobraz lub jest wykonany z odpornego materiału, takiego jak winyl.

Parawany akustyczne do biurowca

Inną opcją, jeśli chodzi o redukcję hałasu, jest zainwestowanie w dodatek. Dodawanie akustycznych ogrodzeń do istniejącego ogrodzenia może służyć jako początki systemu redukcji dźwięku, który idzie na obu stronach linii nieruchomości i poza nią. W tym przypadku, chcesz zainstalować ogrodzenia akustyczne na wewnętrznej stronie domu w pobliżu okien i drzwi, a następnie zainstalować podobny system na zewnątrz domu w pobliżu szczytu dachu.

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniego dźwięku bariery lub ogrodzenia dla domu. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest, aby przeprowadzić pewne badania przed dokonaniem zakupu. Bez względu na to, jaki rodzaj redukcji hałasu trzeba adresować, istnieje kilka barier dźwiękowych lub systemów ogrodzeniowych dostępnych do wyboru. Z właściwych badań, można zapewnić, że otrzymasz najlepszy produkt dla domu i budżetu.

Tagged:

You Might Also Like