Ogrodzenia akustyczne płoty dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Wolniejsze dźwięki i więcej dźwięku dzięki ogrodzeniom akustycznym Slimwall

photo
Ekran dźwiękochłonny cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i ściany dźwiękochłonne mogą znacząco zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować negatywny wpływ hałasu z zewnątrz. Badania pokazują, że znaczna część hałasu w biurach jest powodowana przez pracowników rozmawiających ze sobą i współpracowników wchodzących do pomieszczenia po godzinach pracy. Inne badania wykazują, że większość hałasu jest słyszalna w odległości dwudziestu lub trzydziestu mil. Dzieje się tak dlatego, że dźwięk z zewnątrz jest odbijany i pochłaniany przez ziemię, a następnie powiększany, gdy dociera do ucha. Hałas zewnętrzny powoduje dzwonienie w uszach, które z czasem może prowadzić do szumów usznych i uszkodzenia słuchu.

Ekrany dźwiękowe do zamku

Przeciętnie ściany dźwiękochłonne i ekrany akustyczne osiągają redukcję o 22-25 dB (w zależności od źródła hałasu, rodzaju hałasu i odległości od niego), co przekłada się na utratę niepożądanego hałasu. Może nie brzmi to zbyt wiele, ale w świecie, w którym każdego dnia dzieci narażone są na wiele poziomów dźwięku podczas codziennych czynności, staje się to bardziej zauważalne. Nie wspominając już o tym, że wady każdego z nich są równie niepożądane – te dwie związane z oszczędzaniem pieniędzy dzięki eliminacji niepotrzebnego hałasu i te związane z potencjalnym uszkodzeniem słuchu.

Ekrany hałasu do apartamentu

Jakie są zatem wady i zalety paneli dźwiękochłonnych i dyfuzorów akustycznych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wziąć pod uwagę wszystkie pozytywy i negatywy. Przyjrzyjmy się najpierw zaletom membran dźwiękoizolacyjnych:

Parawan akustyczne allegro

Ogrodzenia akustyczne i panele dźwiękochłonne są doskonałym rozwiązaniem do redukcji hałasu. Większość ogrodzeń drogowych i kolejowych jest zbudowana z drewnianych płotów. Dźwięk przejeżdżającego ruchu jest pochłaniany przez ogrodzenie drewniane i utrzymuje otoczenie wolne od hałasu. Drewniane ogrodzenie jest doskonałą barierą przed niepożądanym hałasem. Jest bardzo skuteczny w redukcji hałasu. Ale jako środek bezpieczeństwa, należy rozważyć barierę z drewna lub innego rodzaju.

Ta funkcja bezpieczeństwa ma jednak kilka wad. Jeśli ktoś musi przejść przez ogrodzenie akustyczne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że usłyszy duży hałas. Istnieje również możliwość, że ktoś skoczy z krawędzi i nie zdąży przejść na drugą stronę. Nie ma nic gorszego, niż wbicie się pojazdu w coś wyściełanego dźwiękiem i nie móc nic z tym zrobić.

Dlaczego więc nie zdecydujesz się na ogrodzenie akustyczne lub okna dźwiękoszczelne? W rzeczywistości istnieje jeszcze jedna opcja. Nazywa się ona acoustiblok. Ten rodzaj okien jest tak samo skuteczny w redukcji hałasu jak okna akustyczne, ale wykorzystuje polistyren do zmniejszenia absorpcji hałasu. Oznacza to, że okno nie będzie pochłaniać żadnych dźwięków, ale robi to o wiele lepiej!

Parawany foniczne ogrodowe

Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość była wyjątkowo cicha, to z pewnością potrzebujesz akustycznego ogrodzenia slimwall i dźwiękoszczelnych okien. Nie ma wątpliwości, że oba te produkty mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu hałasu. Różnica sprowadza się do tego, czy chcesz profesjonalnej instalacji, czy nie. Ogrodzenia akustyczne są dość łatwe do samodzielnego zainstalowania, a szyby okienne z polistyrenu są tak łatwe do zamontowania, że prawdopodobnie poradziłby sobie z tym nowicjusz.

Jeśli naprawdę chcesz zmniejszyć hałas akustyczny ogrodzenia, to profesjonalna instalacja jest absolutnie konieczne. Nie można po prostu wyciąć fragmentu polistyrenu i przykleić kilka paneli do istniejących słupków ogrodzeniowych. Akustyczne panele ogrodzeniowe są zaprojektowane specjalnie dla każdego słupka ogrodzeniowego i wyposażone w specjalnie ukształtowane kanały, które odprowadzają hałas z dala od słupków ogrodzeniowych. Panele instaluje się poprzez przybicie ich na miejscu lub wycięcie i przyklejenie. Profesjonalny montaż zapewni Państwu najlepsze rezultaty oraz ochronę domu i rodziny.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like